Aktualności

86 miliardów dolarów na poprawę edukacji

Chińskie władze wydały z budżetu centralnego aż 86 miliardów dolarów na poprawę infrastruktury dla edukacji w najsłabiej rozwiniętych regionach.

Ostatnie pięć lat to był intensywny czas rozwoju edukacji w Chinach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło w tym czasie aż 86 miliardów dolarów amerykańskich na poprawę infrastruktury szkolnej w najsłabiej rozwiniętych regionach. W ramach programu Ministerstwo uruchomiło procedury mające na celu poprawę podstawowych warunków w szkołach edukacji obowiązkowej na biednych obszarach, przy jednoczesnym dążeniu do zrównoważenia dystrybucji zasobów edukacyjnych w całym kraju.

Od 2014 roku w Chinach zbudowano, odnowiono lub rozbudowano 224 miliony metrów kwadratowych budynków szkolnych, 222 miliony metrów kwadratowych placów zabaw, ponad 29 milionów metrów kwadratowych akademików, 13,16 milionów metrów kwadratowych stołówek studenckich i 6,77 miliona metrów kwadratowych toalet.

Jednocześnie program cyfryzacji dał aż 98,5% szkół w Chinach dostęp do Internetu, a 90% szkół zyskało sale multimedialne.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-05/25/c_139085798.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.