Aktualności

Naprawa Wielkiego Muru Chińskiego

Właśnie rozpoczęto prace nad naprawą mongolskiego odcinka Wielkiego Muru Chińskiego. Ten artefakt kultury liczy już 2000 lat.

Władze Mongolii Wewnętrznej potwierdziły rozpoczęcie prac nad renowacją mongolskiego odcinka Wielkiego Muru Chińskiego. Budowla jest znana na całym świecie i jest celem wycieczek turystów odwiedzających wschodnią część Azji.

Zrujnowany odcinek Muru, zwany Wielkim Murem Xiaoshetai, liczy aż 240 kilometrów i znajduje się w mieście Bayannur w północnych Chinach (region Mongolii Wewnętrznej). Naprawa ma zostać ukończona w 2021 roku. Jej głównym celem jest renowacja pięciokilometrowego odcinka pochodzącego z czasów dynastii Qin (lata 221-207 p.n.e.).

Warto dodać, że Wielki Mur Chińskie jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zaś w 2019 roku chińskie Ministerstwo Kultury opracowało plan ochrony i bezpiecznego użytkowania Wielkiego Muru.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/02/WS5ed60787a310a8b24115a4bd.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.