Aktualności

Chiny wesprą małych przedsiębiorców

Chiński rząd przygotował plan wsparcia małych przedsiębiorców po przestoju spowodowanym epidemią Covid-19. W inicjatywę włączą się duże platformy sprzedażowe e-commerce.

Epidemia Covid-19 uderzyła z największą siłą w małych i średnich przedsiębiorców. To właśnie dla nich chiński rząd przygotował program wsparcia, a zaangażują się w niego największe platformy sprzedaży internetowej, w tym popularny serwis 1688.com. W ramach pomocy cyfrowej przedsiębiorcy (np. sklepikarze) zyskają dostęp do serwisów sprzedaży on-line, podczas gdy do tej pory korzystać z nich mogli wyłącznie hurtownicy.

W ramach pomocy handlarzy otrzymają usługi wspierające magazynowanie, zarządzanie towarem, czy dodatkowe finansowanie obsługiwane przez cyfrową technologię. Chiński serwis 1688.com jest jednym z pierwszych dostawców takich usług. Istotą planu działania jest połączenie sprzedawców ulicznych bezpośrednio z fabrykami, skuteczne obchodzenie pośredników oraz oszczędność czasu i kosztów.

Aktualnie na rynku chińskim najczęściej poszukiwanymi artykułami są przedmioty codziennego użytku, takie jak bielizna, mały sprzęt elektroniczny, czy kosmetyki. Alibaba i 1688.com zaoferują detalistom nieoprocentowane pożyczki na zakup towarów od producentów, co pozwoli im zniwelować koszty pośrednictwa.

Również serwis JD.com zaoferował pomoc posiadaczom „internetowego stoiska” w postaci pożyczki w wysokości do 100 000 juanów na zakup zapasów.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/04/WS5ed82f36a310a8b24115ab3c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.