Aktualności

Misja antarktyczna Chin

Satelitarny obserwator Chin właśnie rozpoczyna misję antarktyczną. Rozpoczął ją po dziewięciu miesiącach spędzonych na okrążaniu Ziemi.

Obserwacja pola antarktycznego to pierwsza tego typu misja w Chinach. Satelita rozpoczął misję dziewięć miesięcy temu i od tego czasu okrążał Ziemię. Po orbitowaniu zespół operacyjny skierował go do obserwacji pola arktycznego. Misja ma przetestować możliwości techniczne satelity, twierdzi Chen Zhuoqi – lider zespołu obserwacyjnego i jednocześnie profesor Uniwersytetu Sun Yat-Sen w Kantonie.

Od 12 września 2019, czyli rozpoczęcia misji, satelita o nazwie „Ice Pathfinder” zakończył misję na Antarktydzie wysyłając na Ziemię ponad 1000 zdjęć z regionu południowego bieguna. Po miesiącach testów i debugowania platformy satelitarne oraz czujniki są w dobrym stanie.

Satelita został opracowany przez zespół badawczy zrzeszający naukowców z Uniwersytetu Sun Yat-San w Kantonie oraz pekińskiego Normal University. Podobną misję odbywają Stany Zjednoczone wraz z ich satelitą Landsat.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-06/16/c_139143653.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.