Aktualności

Rozwój petrochemii w Chinach

W Zhanjiang produkcję uruchomiła duża grupa petrochemiczna, dając tym samym szansę na szybkie przyspieszenie rozwoju lokalnej gospodarki.

Li Xi, szef partii w prowincji Giangdong, ogłosił że zintegrowana rafineria Zhongke rozpoczęła właśnie działalność, a inaugurację prac grupy można było śledzić podczas uroczystej ceremonii online. Zdaniem gubrnatora prowincji Guangdong otwarcie grupy petrochemicznej wniesie ogromny wkład w rozwój regionu i pomoże w optymalizacji lokalnego przemysłu ciężkiego, głównie w obszarach przybrzeżnych i portowych.

Projekt pochłonął już ponad 44 miliardy juanów i rocznie będzie w stanie osiągnąć produkcję przemysłową na pułapie ponad 60 miliardów juanów. Rafineria będzie w stanie w tym czasie przerobić ponad 10 milionów ton ropy naftowej i wyprodukować 800 000 ton etylenu.

Jednocześnie władze wykonawcze projektu petrochemicznego zapewniają, że budowa gigantycznej rafinerii nie wpłynie negatywnie na środowisko, ponieważ podczas jej projektowania skupiono się na koncepcji rozwoju pro-ekologicznego.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/17/WS5ee9c13ca310834817253ad7.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.