Aktualności

Tysiące importowanych samochodów dotarło do Tianijn

Na trzech statkach z Dubaju do Tianjin przybyło aż 8000 samochodów. Jest to duży zakup w ramach programu „import równoległy”.

Aż 8000 samochodów przybyło do portu Tianjin na trzech statkach z Dubaju. Zakup zrealizowany został w ramach programu „import równoległy”, który pozwala dealerom samochodowym zakup pojazdów bezpośrednio na rynkach zagranicznych, a następnie odsprzedawać je klientom w Chinach. Ceny samochodów marek premium są tym samym niższe o około 15% względem ceny od autoryzowanego dealera. Kolejna, na razie ostatnia, dostawa ma przybyć do Chin już 21 czerwca.

W maju sprzedaż samochodów w Chinach wyniosła 10 830 sztuk, co daje aż 18% wzrostu względem roku ubiegłego. Tylko w tym roku Chiny zaimportowały prawie 20 000 sztuk samochodów o łącznej wartości ponad miliarda dolarów.

Zwiększenie zakupu samochodów przez Chińczyków spowodowane jest obietnicą rządu, który planuje odroczyć plan zmniejszenia emisji spalin, z powodu epidemii Covid-19. Ponadto taka zachęta ma zwiększyć wydatki konsumentów i przyczynić się do stymulacji rynku i wzrostu gospodarczego.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/17/WS5ee997d8a310834817253a71.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.