Aktualności

Restrykcje wizowe dla USA

Chiny wprowadzą większe restrykcje dla urzędników z USA starających się o wizę do Hongkongu.

Chiński rząd ogłosił nowy plan restrykcji uzyskiwania wiz do Hongkongu przez amerykańskich urzędników. Jest to odpowiedź na stanowisko USA, które chce ograniczyć wstęp chińskich urzędników do Stanów, którzy krytykują autonomiczny status Hongkongu.  

Minister Spraw Zagranicznych Zhao Lijian powiedział, że wszelkie wysyłki USA mające na celu utrudnienie wprowadzenia przez Pekin ustawy o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu nie powiodą się. W ramach tego mają pojawić się utrudnienia w uzyskaniu wizy do Hongkongu. Zdaniem chińskiego rządu USA działa przeciwko Chinom i próbuje wywrzeć na Chinach presję odnośnie polityki na linii Chiny-Hongkong. 

W ostatnim czasie także przywódcy Unii Europejskiej wypowiadali się niepochlebnie na temat działań Chin wobec Hongkongu i ostrzegli prezydenta Xi Jinpinga przed „negatywnymi konsekwencjami” ingerencji w prawo w Hongkongu. Zdaniem Komisji Europejskiej ingerencja w prawo bezpieczeństwa narodowego narusza zasadę „jednego kraju i dwóch systemów”, a zatem niezależności Hongkongu.

Źródło: https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3091015/china-put-visa-restrictions-us-officials-over-hong-kong

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.