Aktualności

Chiny z kampanią o cyberbezpieczeństwie

Chiny wystartowały z kampanią kierowaną do dzieci odnośnie bezpieczeństwa w sieci. Akcja informacyjna potrwa aż dwa miesiące.

Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni rozpoczęła szeroko zakrojoną kampanię informacyjną na temat bezpieczeństwa w Internecie, która przez okres dwóch miesięcy kierowana będzie do chińskich dzieci. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się w tym tygodniu, ponieważ trwają wakacje, a wiele dzieci, które nie pojadą na wakacje, planuje spędzić swój wolny od szkoły czas na surfowaniu w Internecie.

Oprócz kampanii informacyjnej zespół do walki z cyberprzestępczością zajmie się w tym czasie dogłębną analizą treści internetowych, zwłaszcza kanałów z komiksami, kreskówkami, livestreamingami, videoklipami a także forami. Zostaną one przejrzane pod kątem niebezpiecznych, lub krzywdzących dzieci i młodzież treści.

Szczególnej uwadze poddane zostaną strony, fora, lub aplikacje, które są popularne wśród dzieci, lub takie, których treść związana jest z ich zainteresowaniami, lub dotyczy ich idoli i ulubionych postaci, lub bohaterów.

Kampania zakłada też możliwość blokowania stron, które udostępniają gry i aplikacje dla dzieci, a nie wprowadziły one odpowiednich zabezpieczeń przed hakerami. Jest to odpowiedź na zgłoszenia internautów na temat aplikacji Xueersi Online School dostarczającej technologie do nauki online, która zawierała problematyczne i wulgarne treści.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202007/13/WS5f0c2abda3108348172591b8.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.