Aktualności

Otwarcie Orlen China jeszcze w tym roku

PKN Orlen planuje otwarcie spółki Orlen China jeszcze w tym roku. Na początku sprzedaż skupiona będzie na olejach silnikowych.

Spółka PKN Orlen potwierdziła, że w drugiej połowie 2020 roku otworzy Orlen China. Aktualny model sprzedaży olejów silnikowych w Chinach, oparty na pośrednictwie partnerów zewnętrznych, zostanie zastąpiony przez sprzedaż bezpośrednią. Dzięki temu w ciągu trzech lat zyski z inwestycji się zwrócą, a nawet wygenerują nadwyżkę na dalszy rozwój biznesu.

Eksport stanowi aż 60% zysków spółki PKN Orlen, a ekspansja na rynek chiński wzmocni pozycję Orlen zagranicą. Ponadto pozwoli to zoptymalizować koszty wynikające z dostaw i magazynowania towaru.

Orlen China będzie spółką zarejestrowaną we wschodniej prowincji Jiangsu, w mieście Suzhou. Z początku to tam będzie prowadzona działalność sprzedażowa, ale i działania e-commerce, marketingowe, logistyczne jak i spedycyjne. Wybór Jiangsu nie jest przypadkowy, ponieważ prowincja jest istotnym w Chinach ośrodkiem przemysłowym, w którym mieszka i pracuje ponad 80 milionów osób.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrost zapotrzebowania na oleje w Chinach wyniósł 55%. Zdaniem ekspertów Chiny to dobry wybór na ekspansję zagraniczną. W tym momencie PKN Orlen obecny jest w 116 państwach na całym świecie.

Źródło: https://www.pb.pl/pkn-otworzy-w-drugiej-polowie-roku-spolke-orlen-china-994885

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.