Aktualności

Chiny stawiają na inteligentny transport

Chiny wdrażają nowe rozwiązania dla inteligentnego transportu. Sektor ten wkracza w erę cyfryzacji.

Chiny zadeklarowały się promować budowę nowych obiektów infrastruktury transportowej, która będzie zgodna z trendami IoT i sztucznej inteligencji. Branża transportowa wkracza w Chinach w erę cyfryzacji oraz AI, co nieustannie podkreśla chińskie Ministerstwo Transportu.

Według Ministerstwa do 2035 roku Chiny zamierzają osiągnąć imponujące wyniki w tej dziedzinie, a co za tym idzie wdrożyć zaawansowane technologie informacyjne dla procesów spedycyjnych i logistycznych.  

Państwo Środka chce ponadto stworzyć centra danych i systemy bezpieczeństwa sieci, które współpracować będą z inteligentnymi pociągami, pojazdami samojezdnymi i inteligentnymi statkami. W odniesieniu do infrastruktury będzie to z kolei budowa inteligentnych dróg, linii kolejowych, portów oraz lądowisk dla samolotów cywilnych.

Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie technologii blockchain (na której opiera się rynek kryptowalut) w nadzorze nad obiegiem dokumentów elektronicznych, finansów a także substancji niebezpiecznych. Jest to także dobra wiadomość dla osób prowadzących biznes z Chinami – kolejne lata rozwoju technologii IoT z pewnością pozytywnie wpłynie na import z Chin – czas jego obsługi i realizację dostawy. 

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202008/07/WS5f2caa9ca31083481725ecb0.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.