Aktualności

Rekordowy eksport w historii Chin

Pomimo pandemii Chiny odnotowały trzeci w historii najlepszy wynik handlowy. Sam eksport wzrósł o ponad 7% w ciągu roku.

Chiny jako pierwsze ucierpiały na pandemii Covid-19, ponieważ to tam wirus pojawił się po raz pierwszy i skutecznie unieruchomił prace fabryk na kilkanaście tygodni. Zaledwie kilka miesięcy po powrocie do normalnego trybu pracy w lipcu Chiny odnotowały trzeci najlepszy bilans handlowy w historii kraju. Import znacznie spadł, natomiast eksport (w tym materiałów medycznych i ochronnych w dobie pandemii) systematycznie rośnie.

Eksport z Chin wzrósł o 7,3% w stosunku do roku ubiegłego, a wpływ na to miały między innymi porozumienie zawarte ze Stanami Zjednoczonymi o obniżce niektórych stawek celnych na wybrane produkty.

7,3% wzrostu handlowego to aż 16 miliardów dolarów różnicy w stosunku do 2019 roku. Dodatni bilans handlowy wyniósł już 62,3%, co daje trzeci najlepszy wynik w historii Państwa Środka.

Do najczęściej eksportowanych przez Chiny dóbr należą komputery, tekstylia, ubrania i telefony komórkowe. Najwięcej towarów trafiło jak zwykle do Stanów Zjednoczonych, krajów Unii Europejskiej oraz Wietnamu.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/eksport-chin-w-lipcu-mimo-pandemii-drugi-najlepszy-bilans-handlowy-w-historii/ncm811y?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi&fbclid=IwAR1gxPMOMuQOeNG8kCxJTR93RSwEF3Jt9xHlT-m_Cg9UjWR_Z8IGjoLkYD4

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.