Aktualności

Nowatorski park technologiczny w Shenzen

Ponad 100 nowych projektów przyciągnął Park Innowacji w Shenzen. To miejsce rozwoju wysokich technologii i pionierskich rozwiązań.

Park Innowacji i Technologii Honkgon-Shenzen, zlokalizowany w pętli Lok Ma Chau, to nowoczesny region administracyjny służący rozwojowi najnowszych technologii. W ostatnim czasie do Shenzen przybyło ponad 100 nowatorskich projektów, aby prowadzić tam swoje badania, czerpać z wiedzy tamtejszych inżynierów i korzystać z zaawansowanej infrastruktury dla nowych technologii.

Powierzchnia Parku Innowacji i Technologii obejmuje powierzchnię niemalże czterech kilometrów kwadratowych. Huang We, szef samorządu, powiedział, że podczas prowadzonych tam niedawno remontów przygotowano dla nowych firm ponad 400 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni.

Planowane jest również oddanie do użytku kanału, który umożliwi swobodną wymianę specjalistów między Shenzen a Hongkongiem – na ten moment do przekroczenia granicy wymagana jest wiza.

Pracownicy naukowi i inżynierowie z obydwu miast pracują nad nowymi technologiami, w tym nad sztuczną inteligencją, urządzeniami medycznymi, czy chmurami danych.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202008/13/WS5f34903ba31083481725ffc2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.