Aktualności

Intensywny rozwój szybkich kolei

Chińskie miasta o populacji powyżej pół miliona zostaną objęte szybką koleją – to plan Chińskich Kolei Państwowych.

Każde chińskie miasto, liczące ponad 500 000 mieszkańców, w ciągu 15 lat zostanie objęte zasięgiem szybkiej kolei. Do 2035 roku szybka sieć kolejowa ma być dostępna w każdym dużym mieście i będzie wyposażona w innowacyjne i zaawansowane technologie. Plan rozwoju infrastruktury został opublikowany w tym tygodniu przez China State Railway Group.

Krajowa sieć chińskiej kolei ma obejmować aż 200 000 km nowych odcinków, w tym około 70 000 km torów dla pociągów szybkich prędkości. Umożliwi to nie tylko szybszą komunikację dla pasażerów, ale i modernizację łańcuchów przemysłowych i transportowych. Inteligentne pociągi, które będą jeździć po nowych torach, będą bezpiecznie i niezawodne.

China Railway planuje również zwiększenie międzynarodowej konkurencyjności i wpływu chińskich kolei na relacje z Zachodem. Pociągi towarowe na linii Chiny – Europa mają stać się znaną na całym świecie marką logistyki kolejowej.

Aby zwiększyć wydajność operacyjną i zmniejszyć zużycie energii zostanie zbudowany inteligentny system sterowania pociągami nowej generacji. Będzie on oparty na technologii 5G i systemie nawigacji satelitarnej Beidou.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202008/13/WS5f34ddfaa3108348172601d0.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.