Aktualności

Poprawa sytuacji chińskiego hutnictwa

Po raz pierwszy od 2016 roku chińskie hutnictwo odnotowało wzorcowe wskaźniki podaży i popytu. To efekt wdrożonych reform.

Branża hutnicza w Chinach po raz pierwszy od 2016 roku odnotowała znaczny wzrost podaży i popytu, co jest efektem wdrożonych przez ostatnie lata reform. Przedsiębiorstwa hutnicze poprawiły wyniki zarówno w sektorze finansowym jak i operacyjnym. Analiza kredytowa, przeprowadzona na podstawie 24 firm produkcyjnych, wskazuje, że poziom zadłużenia każdej ze spółek znacznie zmalał, co bezpośrednio przekłada się na wynik finansowy,

Ostatnia dekada chińskiego hutnictwa pokazuje, że pomimo różnic dźwigni finansowej poszczególnych hut, huty umacniają swoją pozycję w kraju i na świecie, a zwiększenie zdolności produkcyjnej pozwala podbić zagraniczne rynki.

Obecnie Chiny są największym producentem stali na świecie, a 2019 rok przyniósł rekordową produkcję na poziomie 990 milionów ton metrycznych stali. To aż połowa światowej produkcji stali.

Kluczowe przedsiębiorstwa, które przystąpiły do China Iron and Steel Industry Assocation, odnotowały przychody ze sprzedaży na poziomie dwóch bilionów juanów w pierwszej połowie tego roku. Mimo przestoju wywołanego pandemią Covid-19 jest to nadal lepszy wynik niż w roku ubiegłym (aż o 1,18%).

Produkcja żelaza i stali również stale rośnie. Dane z Narodowego Urzędu Statystycznego wykazały, że krajowa produkcja surówki, stali surowej i stali wyniosła odpowiednio 432,68 mln ton, 499,01 mln ton i 605,84 mln ton. To odpowiedź na ożywienie sektora nieruchomości, budownictwa i motoryzacyjnego.

Jedynym problemem branży hutniczej w Chinach jest obecnie wysoki wskaźnik stali i wyrobów stalowych o niskiej wytrzymałości i deficyty w stali o wysokiej jakości. Jednak ze względu na wzrost cen rud żelaza wiele chińskich hut zdecydowało się podnieść poprzeczkę i przestawić produkcję na stal wysokojakościową.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202008/26/WS5f45b98da310675eafc5585f.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.