Aktualności

Uniwersytet Tsinghua w rankingu Times

Times uwzględnił chiński Uniwersytet Tsinghua w rankingu najlepszych uczelni na świecie. To pierwsza azjatycka uczelnia z takim wyróżnieniem.

Uniwersytet Tsinghua, jako pierwsza azjatycka uczelnia, znalazł się na liście 20 najlepszych uniwersytetów na świecie według dziennika Times. To efekt prac uczelni, która od 2011 roku wprowadziła nową metodologię nauczania, zgodną z zachodnimi trendami. Uniwersytet Tsinghua awansował w tym roku o miejsca względem roku ubiegłego.

Tegoroczna konkurencja była bardzo duża – aż 1527 instytucji startowało do kwalifikacji na najlepszą uczelnię na świecie. Warto wspomnieć, że w pierwszej setce tego rankingu znalazły się kolejno: Uniwersytet Pekiński (23 miejsce), Uniwersytet Fudan (70 miejsce), Uniwersytet Zhejiang i Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju (100 miejsce). To pierwsza taka sytuacja, gdy aż tyle chińskich uczelni znalazło się na prestiżowej liście.

Phil Baty, dyrektor ds. Wiedzy w Times Higher Education, powiedział że ​​ten rok jest kamieniem milowym, ponieważ Chiny kontynentalne zakłócają tradycyjną dominację zachodnich uniwersytetów na szczycie tabeli, po raz pierwszy wbijając się do pierwszej dwudziestki i podwajając swoją reprezentację w pierwszej setce w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Pandemia Covid-19, która zmniejszyła w ostatnich miesiącach przepływ ludności na świecie – a co za tym idzie emigrację zarobkową – może pozytywnie wpłynąć na wyniki chińskich uczelni w kolejnych latach. Może wydarzyć się tak, że absolwenci chińskich uczelni zrezygnują z wyjazdów zagranicznych i pozostaną w kraju, a wielu z nich może rozpocząć karierę naukową na rodzimych uniwersytetach. Uczelnie zyskają tym samym wykwalifikowanych wykładowców, co wzmocni konkurencyjność chińskich placówek edukacji wyższej.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-09/03/c_139338087.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.