Aktualności

Chiński Tydzień Nauki i Technologii

Narodowy Tydzień Nauki i Technologii w Wuhan obejrzało ponad 600 milionów widzów. Większość wydarzeń odbyła się drogą on-line.

W Wuhan zakończyła się już dwudziesta edycja Chińskiego Tygodnia Nauki i Technologii. To jedno z najważniejszy wydarzeń popularyzujących naukę i rozwój najnowszych technologii w Chinach. Tegoroczne wydarzenia łączył wspólny mianownik – pokonanie epidemii Covid-19 dzięki naukowej technologii i wzmocnienie kraju dzięki innowacjom.

Wydarzenia odbywały się zarówno w formie stacjonarnej jak i on-line. Podczas siedmiodniowych prelekcji i pokazów Ministerstwo Nauki i Technologii odnotowało olbrzymie zainteresowanie. W festiwalu uczestniczyło ponad 630 milionów osób, z czego aż 520 milionów śledziło wydarzenia drogą on-line.

Dzięki takim technologiom, jak VR i 5G, „hala wystawiennicza w chmurze”, która została uruchomiona po raz pierwszy, przyciągnęła ponad 5 milionów wejść on-line w ciągu ostatniego tygodnia, oferując społeczeństwu spojrzenie na chińskie innowacje w zmniejszaniu ubóstwa i walce z Covid-19.

Od 2001 roku jest to najważniejsze wydarzenie angażujące dzieci i młodzież w naukę i rozwój osobisty.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-08/31/c_139331729.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.