Aktualności

100 chińskich miast pracuje na PKB

Dane z Szanghaju wskazują, że aż 70% chińskiego PKB generowane jest przez 100 największych miast. To kwoty na poziomie 60 bilionów juanów.

Według raportu opublikowane przez Warton Economic Institue z Szanghaju, aż 70% chińskiego PKB generowane jest przez zaledwie 100 największych miast w kraju. Tylko w zeszłym roku te 100 miast wytworzyło ponad 69 bilionów juanów PKB, co znacząco wpływa na chińską gospodarkę.

Instytut zanalizował kryteria PKB, w tym oszczędności gospodarstw domowych, dochody rządowe, środowisko, naukę i edukację oraz kulturę i zdrowie, i doszedł do wniosku, że Pekin jest najważniejszym miastem Chin pod względem generowania wzrostu PKB, a następnie Szanghaj, Kanton i Shenzhen w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Na kolejnych miejscach znajdziemy Hangzhou, Suzhou, Wuhan, Nanjing i Jiangsu  i w większości są to miasta portowe, gdzie dochodzi do dużej wymiany towarów.

Raport podkreśla, że wśród stu najbardziej wpływowych miast, aż 25% z nich znajduje się w regionie delty rzeki Jangcy – ważnego ośrodka produkcyjnego i komunikacyjnego w Chinach. Także region Pekin-Tianjin-Hebei posiada na liście osiem miast o wysokim indeksie PKB.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/08/WS5f576d5ea310675eafc5854c.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.