Aktualności

Ningbo przyjazne talentom biznesowym

Władze Ningbo opracowały plan na stworzenia środowiska przyjaznego biznesowi. To teraz jedno z kluczowych miast we wschodnich Chinach.

Władze Ningbo pracują na pełnych obrotach, aby przyciągnąć jak najwięcej utalentowanych specjalistów z kraju i zagranicy, aby wesprzeć rozwijającą się gospodarkę. Aby zrównoważyć negatywne skutki związane z rekrutacją podczas pandemii COVID-19, od lutego Ningbo zorganizowało 339 internetowych targów pracy, oferując 192 000 wysokiej jakości miejsc zatrudnienia. Miasto wprowadziło również 42 000 młodych ludzi do swoich lokalnych przedsiębiorstw.

W ujęciu globalnym Ningbo współpracuje z zagranicznymi platformami rekrutacyjnymi i zatrudnia ponad 110 000 utalentowanych specjalistów, którzy zasygnalizowali zamiar podjęcia pracy w mieście. Ponadto 61000 absolwentów szkół wyższych znalazło pracę w Ningbo w pierwszej połowie 2020 roku.

Ningbo założyło sześć parków przedsiębiorczości w całym mieście, które do tej pory przyciągnęły 205 talentów na szczeblu stanowym oraz rzesze talentów z prowincji i miast. Tak zwane Ningbo Talent Family to sieć centrów obsługi talentów zlokalizowanych w całym mieście, których celem jest oferowanie kompleksowych usług biznesowych dla profesjonalistów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202009/18/WS5f6414d2a31024ad0ba7a54d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.