Aktualności

Autobusy wodorowe – już dostępne w Baicheng

Baicheng uruchomiło pierwszą flotę autobusów napędzanych wodorem. Jest ich już 15.

Miasto Baicheng w prowincji Jilin uruchomiło flotę 15 autobusów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jest to pierwszy tego rodzaju pojazd oddany do użytku publicznego w Jilin.

Zasilane wodorem, bezemisyjne autobusy komercyjne zostały opracowane i wyprodukowane przez Jiefang – spółkę zależną od wiodącego chińskiego producenta samochodów FAW Group. Nowe autobusy osiągają maksymalną prędkość 60 km na godzinę i mogą płynnie pracować w temperaturach nawet do minus 30 stopni Celsjusza, przy czasie tankowania trwającym zaledwie 15 minut.

Pojazdy wyposażone są w czujniki dymu, automatyczne gaśnice i inne urządzenia zabezpieczające, a także inteligentny system obsługi transportu publicznego, który umożliwia monitorowanie stanu i pozycjonowanie za pomocą aplikacji w telefonie.

„Autobusy napędzane wodorem mogą zmniejszyć emisje i zanieczyszczenie hałasem, są łatwiejsze w prowadzeniu niż standardowe autobusy i mają krótszy czas tankowania niż autobusy napędzane wyłącznie energią elektryczną” – powiedział Lian Xiaojing, menedżer firmy autobusowej w Baicheng.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202010/26/WS5f968832a31024ad0ba81086.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.