Aktualności

Pekińska policja walczy z cyberprzestępcami

Ponad 860 przypadków nadużyć w Internecie odnotowała policja w Pekinie. Prawie 700 osób zatrzymanych.

Od początku 2020 roku policja z Pekinu odnotowała ponad 860 przypadków nadużyć i przestępstw dokonywanych za pośrednictwem Internetu. Najwięcej z nich miało miejsce na platformach rozliczeniowych oraz tych, które oferują wsparcie technologiczne on-line. W związku z cyberprzestępstwami zatrzymanych zostało około 670 osób.

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie oświadczyło, że od tego roku kładzie szczególny nacisk na walkę z nieuczciwymi użytkownikami Internetu. Na celowniku znalazły się hazard, rozpowszechnianie pornografii, kradzież danych osobowych czy wyłudzenia.

Pod lupę trafiło wiele firm zajmujących się wsparciem technologicznym. Niektóre z nich pod przykrywką pomocy on-line umieszczało w rozmowach, lub kodach stron, odnośniki do zagranicznych witryn hazardowych. W okręgu Xicheng, Chaoyang i Fengtai policjanci rozpracowali grupę, która zawodowo zajmowała się wabieniem internautów do zagranicznych serwisów oferujących hazard.

Źródło: global.chinadaily.com.cn/a/202011/05/WS5fa3c906a31024ad0ba835ea.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.