Aktualności

Tencent popiera przepisy antymonopolowe

Tencent poparł regulacje mające na celu demonopolizację rynku internetowego. Zapewniają one uczciwą konkurencję.

Państwowa Administracja ds. Regulacji Rynku w Chinach przedstawiła propozycje, które zawierają wytyczne dotyczące stosowania środków antymonopolowych wobec firm internetowych. Stwierdzono, że przepisy mają na celu ochronę uczciwej konkurencji na rynku i zabezpieczenie interesów konsumentów.

Chiński gigant internetowy Tencent otwarcie poparł nowe przepisy antymonopolowe dotyczące rynku internetowego w Chinach. Zdaniem Tencenta dają one zapewnienie uczciwej konkurencji i wspieranie innowacji oraz ochronę uzasadnionych interesów wszystkich stron.

Firma stwierdziła, że ​​takie przepisy i regulacje nie są nowe ani nie dotyczą wyłącznie Chin. W miarę jak firmy stają się większe i wnoszą większy wkład w gospodarkę, wdrażanych będzie więcej regulacji, nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. Tencent zwrócił uwagę, że władza nadal bardzo wspiera segment internetowy i technologiczny, zwłaszcza innowacyjny rozwój branży, w celu uniknięcia niewłaściwych zachowań i zapewnienia długoterminowego i zdrowego rozwoju branży.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/13/WS5fadf37ea31024ad0ba93e5e.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.