Aktualności

Współpraca chińsko-kanadyjska w obszarze edukacji

Model edukacji chińsko-kanadyjskiej wszedł w nowy obszar. Lekcje i bloki naukowe wspierane są przez platformy zdalne.

CISB (Canadian International School of Beijing) to założona w 2005 roku szkoła łącząca edukację kanadyjską z edukacją chińską, która umożliwia zdobycie wykształcenia na poziomie maturalnym uznawanego na całym świecie. W projekcie uczestniczą uczniowie z 55 krajów, a sytuacja związana z pandemią wymusiła wypracowanie modelu edukacji opartego na zdalnym nauczaniu i sztucznej inteligencji.

Przewodniczący szkoły Francis Pang powiedział, że edukacja poprzez sztuczną inteligencję to przyszłość. CISB już zrobił krok naprzód w tym względzie. „Sztuczna inteligencja wraz z planowaniem lekcji w rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej usprawnia nauczanie” – dodał Pang, który posiada honorowe doktoraty z zakresu biznesu i prawa.

Aby przyspieszyć wykorzystanie technologii, cztery lata temu szkoła utworzyła zespół ekspertów technicznych i nauczycieli, aby opracować system łączący sztuczną inteligencję i nauczanie. Oprogramowanie do nauczania sztucznej inteligencji nazywa się CanGlory i pomaga poprawić zdolność uczenia się uczniów i zwiększa zrozumienie przez nauczycieli ich uczniów

Nowe laboratorium VR (wirtualna rzeczywistość) pozwala niektórym uczniom z wyższych klas używać oprogramowania o nazwie Mindshow do wybierania środowisk, postaci i narzędzi oraz tworzenia własnych animowanych scen. Studenci mogą używać oprogramowania do tworzenia pracy lub wybierać różne systemy do eksploracji środowisk, takich jak ludzkie ciało lub podwodny świat.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202012/01/WS5fc5a30da31024ad0ba990ba.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.