Aktualności

Rośnie wartość rynku cyberbezpieczeństwa w Chinach

170 miliardów juanów – to wartość rynku cyberbezpieczeństwa w Chinach. To jedna z najszybciej rozwijających się branż.

Prognozuje się, że wielkość rynku chińskiego przemysłu cyberbezpieczeństwa przekroczy 170 miliardów juanów  w 2020 roku. To dwa razy więcej niż w 2015 roku, ponieważ krajowe firmy poczyniły postępy w badaniach i rozwoju produktów i usług w celu ochrony bezpieczeństwa informacji w Internecie.

Liu Liehong, wiceminister przemysłu i technologii informatycznych, powiedział, że nowa runda rewolucji technologicznej pogłębia integrację gospodarki cyfrowej i realnej, co wzmacnia nowe modele biznesowe, jednocześnie stawiając nowe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W Chinach działa już ponad 3000 przedsiębiorstw zajmujących się działalnością związaną z cyberbezpieczeństwem. Ich działania obejmują sprzęt, usługi, integrację systemów i oprogramowanie. Większość z nich działa w krajowych parkach przemysłowych, między innymi w Pekinie i Changsha (prowincja Hunan).

Dzięki dogłębnej integracji 5G i systemów przemysłowych, przed przedsiębiorcami stają poważne wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem. Tradycyjnie przedsiębiorstwa przemysłowe miały dotąd stosunkowo zamknięte środowisko produkcyjne. Ale dzięki 5G i przemysłowemu Internetowi takie zmiany sprawiają, że branże są bardziej podatne na cyberataki – zatem stale rośnie zapotrzebowanie na usługi ochronne.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202012/01/WS5fc5a4e9a31024ad0ba990cc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.