Aktualności

Chińscy naukowcy pobrali próbki z Księżyca

Sonda Chang’e 5 podczas misji zebrała próbki z Księżyca. Mają dać odpowiedź na temat historii Ziemi i jego satelity.

Badania naukowe próbek Księżyca, które mają zostać przywiezione przez sondę Chang'e 5, pomogą poszerzyć wiedzę ludzkości o niebiańskim towarzyszu Ziemi – zwłaszcza o jego historii i zasobach. Guo Hongfeng, badaczka naukowa z National Astronomical Observatories działającego przy Chińskiej Akademii Nauk, powiedział, że największą wartość naukową w misji Chang'e 5 mają skały księżycowe i gleba.

„Te kamienie i brud rejestrują historię Księżyca, na przykład to, jak wpłynęło na niego promieniowanie kosmiczne, jak wiele małych ciał asteroid i meteorytów uderzyło w powierzchnię Księżyca i jak zmieniło się ciało niebieskie po tych zderzeniach” – powiedziała Guo.

„Ostatnie badania wykazały, że cechy geologiczne i wulkaniczna historia Księżyca są znacznie bardziej złożone niż wcześniej sądzono. A wiele z najciekawszych obszarów nie zostało zbadanych ani nie pobrano z nich jeszcze próbek. Jednym z takich obszarów jest północny region Oceanus Procellarum, na który składa się jeden z największych kompleksów wulkanicznych na Księżycu” – dodała badaczka.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202012/07/WS5fcd6188a31024ad0ba9a031.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.