Aktualności

Rekordowy import z Chin w 2020 roku

W 2020 roku Chiny były największym partnerem handlowym UE. Transakcje osiągnęły wartość ponad 383 miliardów euro.

Według służb statystycznych Eurostat Unii Europejskiej import towarów z Chin w 2020 roku osiągnął wartość 383,5 miliarda euro. Jest to ponad dwuprocentowy wzrost w stosunku rok do roku. Unia odnotowała także wzrost wolumenu handlu z resztą świata w grudniu 2020 roku. Był on większy o 6,6 miliardów euro w porównaniu z okresem analogicznym w 2019 roku.

Wpłynęło to jednak na spadek importu i eksportu na jednolitym rynku europejskim. Eksport wewnątrzeuropejski spadł o 9,4%, zaś import o 11,6%. W dużej mierze wpływa na to miały środki zapobiegania Covid-19, które uniemożliwiały lub transport i podróże między państwami.

Publikacja danych Eurostatu zbiegła się z oficjalnymi danymi Chin opublikowanymi w połowie stycznia, które pokazały, że handel z UE wzrósł o 5,3%. Tym samym łączny import i eksport towarów w Chinach wzrósł o 1,9 procent w ujęciu rok do roku do 32,16 biliona juanów. Był to rekordowy bilans.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2021-02/16/c_139746710.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.