Aktualności

Boom na e-sport w Chinach

Chiny stały się liderem e-sportu. Rząd wspiera graczy i profesjonalne zawody gier video.

Dzięki wsparciu chińskiego rządu Państwo Środka stało się liderem w rozwoju e-sportu. Świadomość społeczeństwa na temat profesjonalnych zawodów gier video również stale rośnie. Pandemia Covid-19 dodatkowo wzmocniła zainteresowanie e-sportem i spotkaniami on-line.

W ubiegłym roku przemysł e-sportowy wygenerował 947 milionów dolarów przychodu. Szacuje się, że w tym roku przychód wzrośnie do 1,08 miliarda dolarów. Firma badawcza Statista prognozuje, że w 2024 roku zyski te osiągną już przeszło 1,6 miliarda dolarów.

Większość przychodów pochodzi ze sponsoringu i reklamy, a pozostała część z praw medialnych, opłat wydawniczych, towarów i biletów, treści cyfrowych i transmisji strumieniowych. Azja i Ameryka Północna to dwa największe rynki e-sportowe, a według Statista same Chiny stanowią prawie jedną piątą rynku światowego.

Chiński rząd wspiera e-sport chociażby poprzez udzielanie licencji biznesowych firmom, które działają w branży. Szanghaj jest obecnie nazywany światową stolicą e-sportu – znajduje się tam około 80% profesjonalnych klubów zrzeszających graczy. Szacuje się, że około 450 milionów Chińczyków uprawia e-sport lub ogląda transmisje z rozgrywek.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202104/15/WS6077aec7a31024ad0bab5bda.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.