Aktualności

Współpraca Bosch i Qingling Motors

Niemiecki Bosch i chiński producent samochodów zawiązały współpracę. Nowa spółka będzie pracować nad ogniwami paliwowymi.

Qingling Motors to chiński producent samochodów marek premium. W tym roku ostatecznie zapadła decyzja o nawiązaniu współpracy z niemiecką firmą Bosch. Powstała spółka joint venture będzie zajmować się produkcją ogniw paliwowych na rynek chiński. Nowozawiązana firma to Bosch Hydrogen Powertrain Systems (Chongqing) Co. Ltd.

Celem spółki jest połączenie technologii i wiedzy rynkowej obydwu partnerów oraz przyczynienie się do rozwoju chińskiego rynku ogniw paliwowych i transformacji tamtejszego przemysłu motoryzacyjnego.

Zgodnie z mapą drogową 2.0 w zakresie oszczędzania energii i nowej energii w pojazdach energetycznych opracowaną przez Chińskie Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacyjnych (China-SAE), do 2030 roku w Chinach można będzie zarejestrować ponad milion pojazdów z układami napędowymi opartymi na ogniwach paliwowych.

Potrzebne do tego komponenty, takie jak stos ogniw paliwowych, sprężarka powietrza z elektroniką mocy oraz jednostka sterująca z czujnikami, pochodzą z firmy Bosch. W tym roku w Wuxi rozpocznie się tam produkcja na małą skalę, a w drogę wyruszy testowa flota 70 ciężarówek Qingling wyposażonych w moduł zasilania ogniw paliwowych firmy Bosch. Wprowadzenie na rynek systemu ogniw paliwowych planowane jest na 2022/2023 rok.

Źródło: https://www.greencarcongress.com/2021/04/20210415-bosch.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.