Aktualności

Tesla buduje w Chinach bazę danych

Gigant motoryzacyjny Tesla rozpoczyna budowę bazy do przechowywania danych w Chinach. Dane będą zbierane i magazynowe wyłącznie na temat samochodów sprzedanych w Chinach.

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. Zbuduje bazę przechowywania i przetwarzania danych w Chinach. Dane obejmować będą rejestry z kamer i komputerów pokładowych samochodów wyłącznie tych sprzedanych na rynek chiński. Zdaniem Tesli jest to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa danych.

Odkąd przychody Tesli wzrosły w związku ze sprzedażą samochodów w Chinach, amerykański gigant decyduje się na coraz to nowe inwestycje w Państwie Środka.

Fabryka Tesli w Szanghaju wyprodukowała w 2020 roku popularny model Tesla 3, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem Chińczyków. W ubiegłym roku sprzedano w Chinach ponad 137 000 samochodów Tesla 3.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/05/tesla-buduje-centrum-lokalnego-przechowywania-informacji/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.