Aktualności

Chińska literatura zdobywa czytelników na całym świecie

Ponad 100 milionów publikacji chińskich pisarzy i poetów znalazło odbiorców na całym świecie. Rynek e-booków w Chinach stale rośnie.

Czytelnicy na całym świecie coraz częściej sięgają po chińską poezję i literaturę. Szacuje się, że już 10 000 e-booków zostało wyeksportowanych z Chin na arenę międzynarodową. Łącznie czytelnicy na świecie pobrali już ponad 100 milionów publikacji chińskich autorów.

Webnovel, chińska platforma do publikacji e-booków, odnotowała odwiedziny aż 54 milionów użytkowników na całym świecie, którzy chcą zapoznać się z literaturą klasyczną i współczesną Państwa Środka. Można na niej znaleźć już około 1300 tłumaczeń literatury chińskiej, większość w języku angielskim.

Aplikacja Webnovel powstała w 2017 roku i jest największą tego typu platformą promującą chińską literaturę. Dzięki niej zagraniczni czytelnicy zyskują dostęp do obszernej biblioteki „China Reading”, która oferuje już około 8 milionów pozycji z ponad 200 gatunków literackich.

Odkąd dwóch chińskich pisarzy otrzymało Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (w 2000 roku otrzymał ją Gao Xingjian, a w 2012 Mo Yan) chińskie powieści cieszą się coraz większym zainteresowaniem zagranicznych czytelników.

Chińska literatura wywarła także ogromny wpływ na kształtowanie gatunków literackich w Korei i Japonii.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/05/chinska-literatura-na-swiecie/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.