Aktualności

Chińczycy piją coraz więcej kawy

Chiny mają coraz większe zapotrzebowanie na kawę. Szacuje się, że jej spożycie rośnie w tempie 30% rocznie.

Chiny, znane z celebrowania konsumpcji herbaty, notują coraz większe spożycie kawy. W ostatnich latach spożycie kawy rośnie w zaskakującym tempie 30% w stosunku rocznym. Tylko w tym roku wartość wypitej przez Chińczyków kawy może wynieść około 100 miliardów juanów.

Badania prowadzone przez CBNData wskazują, że około 60% obywateli Państwa Środka spożywa co najmniej trzy filiżanki kawy w ciągu tygodnia. Pekin, Szanghaj, czy Kanton to miasta, w których ilość wypijanej kawy jest tak duża jak w krajach, które kulturę picia kawy mają już mocno zakorzenioną (np. Stany Zjednoczone).

Rośnie również rynek przetwórstwa kawy w Chinach. Firma Jiahe Foods Industry Co., Ltd. uzyskała ponad 50% wyższe przychody operacyjne niż rok wcześniej. Niestety, w wyniki rosnących cen surowców i dostaw, czyste zyski przetwórców nie rosną tak szybko.

Kawiarnie znacznie lepiej radzą sobie z podwyżkami surowców. Ze względu na wysoką marżę, mogą utrzymać poziom zysków, a same ponoszone koszta (czynsze, pensje dla personelu) pozostają bez zmian.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/08/rekordowe-spozycie-kawy-w-chinach/

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.