Aktualności

ABB otwiera fabrykę w Szanghaju

Szwajcarski gigant technologiczny ABB już w przyszłym roku otworzy fabrykę w Szanghaju. Ma to być najnowocześniejsza fabryka robotów na świecie.

ABB to szwajcarski gigant technologiczny posiadający oddziały na całym świecie. Podczas posiedzenia Rady Doradczej Międzynarodowych Liderów Biznesu, Peter Voser, prezes ABB, ogłosił otwarcie nowej fabryki z lokalizacją w Szanghaju. Oddział produkcyjna ma być oddany do użytku już na początku 2022 roku.

Szanghajska fabryka o powierzchni 67 000 metrów kwadratowych będzie jedną z najbardziej zaawansowanych, zautomatyzowanych i nowoczesnych fabryk w branży robotyki na świecie. Nowoczesne centrum produkcyjne będzie wyposażone w roboty, które będą produkować… kolejne roboty.  Produkcja będzie w pełni oparta na automatyzacji, z robotami przemieszczającymi się od stacji A do stacji B, co umożliwi większą elastyczność niż w tradycyjnych, liniowych systemach produkcyjnych.

Nowa fabryka ACC będzie posiadać własne centrum badawczo-rozwojowe, które ma przyspieszyć innowacje i rozwój sztucznej inteligencji. Fabryka w Szanghaju będzie także promować rozwój chińskiego przemysłu wytwórczego wysokiej klasy.

ABB posiada obecnie trzy fabryki na całym świecie. Oprócz fabryk szwedzkich i amerykańskich nowa fabryka w Szanghaju będzie obsługiwać głównie klientów azjatyckich. Firma zatrudnia w Chinach w tym momencie ponad 15 000 pracowników.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202110/18/WS616ce63ba310cdd39bc6f98b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.