Aktualności

Co piąty użytkownik w Chinach korzysta z 5G

Wskaźnik penetracji 5G osiągnął w Chinach 20%. Oznacza to, że jeden na pięciu użytkowników smartfona korzysta z sieci 5G.

Huawei Technologies Co. ogłosił, że wskaźnik penetracji użytkowników 5G w Chinach przekroczył już próg 20%. Zatem co piąty użytkownik Internetu i sieci komórkowych korzysta z zasięgu sieci 5G.

Ding Yun, dyrektor wykonawczy i prezes grupy Huawei, powiedział, że operatorzy telkomów zdadzą sobie sprawę z wartości biznesowej 5G tylko wtedy, gdy penetracja użytkowników będzie wystarczająco wysoka. Wskaźnik ponad 20% można uznać za błyskawiczny wzrost użytkowania tej technologii.

W krajach takich jak Chiny, Korea Południowa czy Kuwejt operatorzy telkomów zapewnili już stały zasięg ogólnokrajowy dla sieci 5G. Oferują również elastyczne pakiety usług, które zapewniają korzystne warunki dla użytkowników jak i dla samych operatorów.

Podsumowanie wzrostu sieci 5G odbyło się podczas konferencji Global Mobile Broadband Forum 2021, które miało miejsce w Dubaju. Szacuje się, że do 2030 roku średni ruch danych na użytkownika miesięcznie w sieci 5G osiągnie 600 GB.

Dyrektor Huawei powiedział, że sieć ta generuje duże zużycie energii. Aby obniżyć emisję gazów cieplarnianych w branży telkom o 45%, operatorzy telekomunikacyjni będą zmuszeni wprowadzić innowacje w zakresie zasilania, dystrybucji, użytkowania i zarządzania siecią. Huawei już teraz przygotowuje gamę produktów i rozwiązań, które rozwiążą problemy zużycia energii sieci bezprzewodowych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202110/18/WS616ce308a310cdd39bc6f96c.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.