Aktualności

JD Logistics buduje zielony łańcuch dostaw

JD Logistics, partner transportowy giganta e-commerce JD, pracuje na zielonym łańcuchem dostaw. Dostawy mają być pozbawione emisji gazów cieplarnianych.

Obok Alibaby JD to jeden z największych chińskich gigantów e-commerce. Miliony dostaw towarów ze sklepów internetowych są odpowiedzialne za emisję szkodliwych gazów do atmosfery i JD planuje z tym walczyć.

JD Logistics, czyli ramię dostawcze JD, ogłosił, że zainwestuje aż miliard juanów (około 155 milionów dolarów amerykańskich) w stworzenie zielonego systemu łańcucha dostaw. Oczekuje się, że jego efektywność węglowa wzrośnie o 35% w ciągu najbliższych pięciu lat działalności.

Firma JD Logistics będzie zwiększać inwestycje w najnowocześniejszą technologię łańcucha dostaw, aby poprawić wydajność operacyjną, obniżyć koszty i przebudować model biznesowy. Chiński gigant już namawia do stosowania opakowań nadających się do recyklingu oraz używania nowych pojazdów energetycznych, a także zarządzania łańcuchem dostaw za pomocą technologii cyfrowej. Działania te pozwolą rozszerzyć sieć logistyczną i dotrzeć z dostawami również do dalekich obszarów wiejskich, na czym zyskają konsumenci.

Już teraz gigant e-commerce w pełni wykorzystuje sieć 5G, sztuczną inteligencję, big data, przetwarzanie w chmurze i Internet rzeczy (IoT), aby stale ulepszać swoje możliwości w zakresie automatyzacji i cyfryzacji procesów.

Ponadto JD Logistics zaprezentował swój autonomiczny samochód dostawczy, który jest wyposażony w radar i kamerę o szerszym kącie, która może kontrolować otoczenie i wytyczać bezpieczną trasę.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202110/18/WS616d2407a310cdd39bc6fa3d.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.