Aktualności

Ośrodek badawczy Tesli w Szanghaju

Nowy ośrodek badawczy Tesla Motors w Szanghaju zostanie wkrótce oddany do użytku. To pierwsza taka inwestycja Tesli poza USA.

Tesla prężnie rozwija inwestycje w Chinach. Po wybudowaniu Gigafabryki w Szanghaju, przyszedł czas na kolejny etap – budowę centrum badań i rozwoju, również w tym samym mieście. Ośrodek R&D zostanie wkrótce oddany do użytku. Ośrodek badawczo-rozwojowy Tesli, pierwszy znajdujący się poza Stanami Zjednoczonymi, zatrudni inżynierów ds. oprogramowania, elektroniki, materiałów i ładowania.

Celem zespołu Tesli w Chinach jest projektowanie, opracowywanie i produkcja nowych modeli pojazdów i produktów z chińskimi elementami kulturowymi w Chinach i sprzedawanie ich na całym świecie. Już teraz fabryka Tesli w Chinach osiąga roczną zdolność produkcyjną aż 450 000 pojazdów. Produkuje głównie Model 3 i Model Y, a duża część z nich jest eksportowana.

Nowo wybudowane centrum badań w Szanghaju będzie przechowywać lokalne dane operacyjne Tesli. Na forum branżowym we wrześniu dyrektor generalny Tesli Elon Musk powiedział, że bezpieczeństwo danych stanie się jeszcze ważniejsze, gdy pojazdy staną się inteligentne i autonomiczne.

W sierpniu, tuż przed wystąpieniem Muska, Chiny wydały szczegółowe wytyczne dotyczące ochrony danych samochodów, mające na celu ochronę prywatności kierowców i bezpieczeństwo narodowe.

Inteligentne pojazdy z czujnikami i systemami operacyjnymi zyskują na popularności na całym świecie. Według statystyk Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Chinach, największym na świecie rynku pojazdów osobowych, około 15% pojazdów sprzedanych w ubiegłym roku posiadało jakąś formę inteligentnych i autonomicznych funkcji.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202110/26/WS6177953ba310cdd39bc71591.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.