Aktualności

Port Gdańsk chce połączenia kolejowego z Odessą

Port w Gdańsku planuje uruchomienie połączenia kolejowego z portami Ukraińskimi. Przyspieszy ono transport towarów z Turcji.

Gdański Port prowadzi rozmowy z armatorami na temat utworzenia intermodalnego korytarza transportowego na linii Turcja – Ukraina – Polska. Porty w Ukrainie miałyby zostać połączone linią kolejową w Portem Gdańsk, co znacznie przyspieszy i usprawni transport towarów. Pod uwagę brane są ukraińskie porty w Odessie, czy Mikołajewie.

Turcja jest jednym z większych eksporterów branży automotive. Nowe połączenie kolejowe nie tylko pomogłoby w otwarciu się na rynek europejski, ale również Skandynawia zyskałaby lepszą komunikację intermodalną z Turcją. Zarząd Portu Gdańsk prowadzi już rozmowy z agencjami celnymi, armatorami i firmami transportowymi w tej sprawie.

Nowy korytarz kolejowy jest szansą na dodatkowy rozwój południowej części Nowego Jedwabnego Szlaku.

Port Gdańsk dysponuje w tej chwili powierzchnią aż 100 hektarów gotowych do zagospodarowania. Część tego terenu mogłaby zostać oddana pod budowę inwestycji kolejowej.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/11/16/port-gdansk-planuje-kolejowe-polaczenia-z-portami-ukrainskimi/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.