Aktualności

Najdłuższy gazociąg w Chinach ukończony

Zakończyła się budowa głównego odcinka najdłuższego w Chinach gazociągu metanowego. Odcinek Shanxi-Hebei ma 623 km długości.

Chiński operator China United Coalbed Metahane Corp. potwierdził, że budowa kluczowego odcinka najdłuższego w Chinach gazociągu dobiegła końca. Główny odcinek gazociągu ciągnie się na trasie Shanxi-Hebei i ma ponad 630 kilometrów długości.

Szacuje się, że roczna przepustowość gazociągu osiągnie 5 miliardów metrów sześciennych. Pozwoli to zapewnić Chinom dostawy gazu na cały okres grzewczy. Rurociąg międzyregionalny ma na celu wspieranie rozwoju wydobycia metanu z pokładów węgla. Jest to istotny krok w stopniowym odchodzeniu Państwa Środka od węgla kamiennego.

Transport rurociągowy metanu stał się kluczowym środkiem transportu paliwa ze względu na niski koszt przesyłu, niskie ryzyko wypadku i dbałość o środowisko naturalne.

Jeszcze w tym sezonie grzewczym do północnych prowincji Chin trafi aż 200 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202111/29/WS61a48240a310cdd39bc7823d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.