Aktualności

Festiwal Jedwabnego Szlaku w Xi’an

W Xi’an odbywa się siódma edycja Festiwalu Sztuki Jedwabnego Szlaku. Towarzyszy mu wystawa dzieł krajów leżących na szlaku.

W Xi'an, w prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach, odbywa się Festiwal Jedwabnego Szlaku. To siódma edycja tego wydarzenia, której towarzyszy wystawa dzieł sztuki pochodzących z krajów leżących na trasie historycznego szlaku. Wystawiono w sumie 120 niematerialnych dzieł dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz współczesnych obrazów i rzeźb z 14 krajów.

Na wystawie prezentowane są cieniste lalki i figurki z ciasta z Chin, ręcznie malowana ceramika z Turcji, sztuka mozaikowa z Jordanii, rzeźby w jajkach z Kuwejtu oraz tradycyjne maski Khon z Tajlandii.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Jedwabnego Szlaku potrwa od 1 do 6 grudnia. Na festiwal składa się ponad 40 wydarzeń, w tym ceremonie otwarcia i zamknięcia, pokazy artystyczne, wystawy i fora dyskusyjne.

Rozpoczęty w 2014 roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Jedwabnego Szlaku jest pierwszym międzynarodowym festiwalem sztuki na temat Jedwabnego Szlaku w Chinach.

Źródło: http://www.news.cn/english/2021-12/02/c_1310347782.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.