Aktualności

Guangdong – kolebka przemysłu motoryzacyjnego

Prowincja Guangdong aktualnie tworzy największy w Chinach klaster przemysłu motoryzacyjnego. Mowa o pojazdach wykorzystujących ogniwa paliwowe.

Południowo-chińska prowincja Gungdong jest siedzibą tysięcy firm i ośrodków badawczych zajmujących się wysokimi technologiami (high-tech), technologiami informacyjnymi oraz elektroniką. Tutaj również znajduje się największy w Chinach klaster przemysłu motoryzacyjnego opartego na ogniwach paliwowych.

Prowincja Guangdong przyciągnęła ponad 300 przedsiębiorstw energetyki wodorowej, których łączna wartość przemysłu wodorowego przekracza 10 miliardów juanów.

Według danych opublikowanych podczas Konferencji Przemysłu Wodorowego UNDP 2021 w Foshan, prowincja zajmuje wiodącą pozycję w rozwijającym się chińskim przemyśle pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi i utworzyła największy w kraju klaster tej branży.

Prowincja jest główną bazą produkcyjną samochodów w Chinach i od lat dąży do rozwoju ekologicznego przemysłu pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi. Guangdong ma obecnie 39 stacji uwodorniania, a 10 kolejnych jest w trakcie budowy.

Źródło: http://www.news.cn/english/2021-12/08/c_1310359375.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.