Aktualności

Najdłuższe metro świata w Szanghaju

Po rozbudowie metra w Szanghaju łączna trasa osiągnie ponad 800 km. To najdłuższe metro świata.

Metro w Szanghaju, dzięki dwóm nowym liniom, które mają zostać uruchomione 30 grudnia tego roku, zyska całkowitą długość sieci liczącą 831 km. Tym samym stanie się ono najdłuższą siecią linii metra na świecie – podaje Shanghai Metro.

Otwarcie dwóch nowych linii zwiększy całkowitą liczbę w pełni automatycznych tras metra w Szanghaju z trzech do pięciu. Ich łączna długość operacyjna to 167 km. Jest to również imponujący wynik w zakresie metra autonomicznego i dzięki temu Szanghaj Metro także w tej dziedzinie staje na podium.

Nowa linia numer 14, o długości eksploatacyjnej 38 km, jest pierwszą w pełni automatyczną linią metra dla pociągów ośmiowagonowych w Szanghaju. Z 31 stacjami ma pełnić funkcję poziomej arterii w metropolii.

Metro w Szanghaju zostało uruchomione w 1993 roku, niedługo po otwarciu sieci w Tiencinie i Pekinie. Szacuje się, że dziennie z metra w Szanghaju korzysta nawet 16 milionów pasażerów, a łączna liczba stacji przekracza 400.

Źródło: https://english.news.cn/20211229/651d7c69ebb54775a90b7cace3328a09/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.