Aktualności

Dongguan wśród miast z najwyższym PKB

Dongguan znalazło się w rankingu miast chińskich z najwyższym PKB. Miasto uplasowało się na 25 miejscu na liście.

Władze Dongguan, w prowincji Guangdong, przewidują że w 2021 roku gospodarka miasta po raz pierwszy przekroczy 1 bilion juanów (160 miliardów dolarów). Jeśli prognoza się spełni, Dongguan stanie się 25. miastem w kraju, które zarejestruje ponad bilion dolarów juanów w PKB. Bilans finanowy za rok ubiegły nie został jeszcze w pełni rozliczony.

Cztery miasta w prowincji Guangdong, potędze gospodarczej południowych Chin, a mianowicie Guangzhou, Shenzhen, Foshan i Dongguan, przekroczyły w ubiegłym roku bilion juanów pod względem rozwoju gospodarczego. Jest to duże zaskoczenie, ponieważ do tej pory obrotami w tej skali mogły pochwalić się Shenzen, kolebka rozwoju elektroniki i wysokich technologii, oraz Guangzhou. Według raportu chińskich władz, gospodarka miasta ma wzrosnąć o około 5,5% w ujęciu rok do roku w 2022 roku.

Natomiast w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach cztery miasta – Suzhou, Nanjing, Wuxi i Nantong – również przekroczyły wysoki próg biliona juanów obrotów.

Szanghaj stał się pierwszym miastem Chin, którego PKB przekroczył 1 bilion juanów w 2006 roku, a następnie Pekin w 2008 roku i Kanton w 2010 roku.

Pekin jednocześnie stał się pierwszym chińskim miastem, które przekroczyło 4 biliony juanów w PKB w 2021 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202201/12/WS61dec95da310cdd39bc80a8a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.