Aktualności

Chińska polityka sztywnego kursu juana zabija gospodarki Zachodu

Z jednej strony kryzys za kryzysem, który wciąż nawiedza borykające się z anemicznym wzrostem gospodarczym kraje Zachodu. Z drugiej strony Chiny ze swoją rozpędzoną gospodarką i dynamicznym wzrostem PKB od ponad 20 lat i odpornością na ekonomiczne zawirowania. Jedną z przyczyn tak uderzających różnic jest chińska polityka zarządzania kursem juana – argumentuje francuski serwis lemonde.fr.

Połowa 2007 roku – państwa Zachodu nawiedza kryzys. Połowa 2009 – państwa Zachodu z trudem wychodzą z kryzysu. Połowa 2011 roku – Zachód ponownie wchodzi w kryzys, tym razem kryzys zadłużenia, który doprowadził kraje rozwinięte na skraj recesji.  

Po drugiej stronie Chiny – okaz dynamicznego wzrostu gospodarczego: ponad 33 lata nieprzerwanego wzrostu bez recesji, wzrost PKB rzędu 10 proc. przez ostatnie 20 lat, poziom rezerw sięgający 4 500 mld dol. w czerwcu 2011 r.  

Więcej:

http://forsal.pl/artykuly/537318,chinska_polityka_sztywnego_kursu_juana_zabija_gospodarki_zachodu.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.