Aktualności

Yang Jiechi Minister Spraw Zagranicznych Chin w Polsce

O nowych możliwościach dwustronnej współpracy gospodarczej, polskiej Prezydencji w Radzie UE, dwustronnych kontaktach kulturalnych oraz o nadchodzącej tegorocznej wizycie w Chinach Prezydenta Bronisława Komorowskiego rozmawiali 5 sierpnia br. w Warszawie Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski i Minister Spraw Zagranicznych Chin Yang Jiechi.

Minister Spraw Zagranicznych Chin Yang Jiechi przewodniczy chińskiej delegacji, która przebywa z dwudniową oficjalną wizytą w Polsce. Przed spotkaniem z Ministrem Radosławem Sikorskim!, Minister Yang Jiechi został przyjęty przez Premiera Donalda Tuska.

Minister Sikorski i Minister Jiechi zgodzili się, że nową płaszczyzną współpracy gospodarczej mogłaby być wymiana doświadczeń na temat dywersyfikacji źródeł energii, a zwłaszcza zmniejszania uzależnienia od energii węglowej. – Polska i Chiny są krajami udanych transformacji gospodarczych. […] Zapraszamy Chiny, tak jak inne kraje w Europie, do inwestowania w Polsce. […] Będziemy popierać współpracę gospodarczą we wszystkich dziedzinach – powiedział Minister Sikorski.

Więcej:

http://www.polska-azja.pl/2011/08/06/minister-spraw-zagranicznych-chin-yang-jiechi-z-wizyta-w-polsce/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.