Aktualności

Polska lodówka prosto z Chin

Przyspiesza import AGD do Polski. Głównie przez to, że nasze firmy przenoszą produkcje za granicę – przede wszystkim do Chin.

W I kwartale tego roku wartość importu AGD do Polski sięgnęła 195 mln euro. To aż o 30 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – wynika z danych CECED Polska, związku producentów AGD. Co więcej, import urządzeń po raz pierwszy w historii wykazał większą dynamikę niż eksport. Ten w pierwszym kwartale zwiększył się zaledwie o 9 proc. – do 630 mln euro.

Ten wynik jest zasługą przede wszystkim suszarek, których sprowadzono do naszego kraju aż o 57 proc. więcej niż przed rokiem, pralek automatycznych – o 46 proc., oraz grzejników – o 42 proc.

Do zmiany trendu przyczyniły się w dużym stopniu Amica i Zelmer. Amice wygasł kontrakt na produkcję pralek i lodówek w fabrykach, które w 2009 r. odsprzedała Samsungowi. W zakładach we Wronkach firma wytwarzała po 300 tys. z każdego rodzaju tych urządzeń. Dziś, aby pokryć wciąż duże zapotrzebowanie na swoje urządzenia, sprowadza je z zagranicy i sprzedaje pod własnym logo. Podobnie Zelmer. Ten w Azji produkuje duże AGD, które także cieszą się coraz większym powodzeniem.

Więcej:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/536868,polska_lodowka_prosto_z_chin.html 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.