Aktualności

Chiny wierzą w strefę euro

Będziemy nieprzerwanie wspierać Europę, a także jej walutę – mówi szef chińskiej dyplomacji

Rz: Jak pan ocenia obecne stosunki chińsko-polskie? Na jakim polu współpraca układa się najlepiej, a nad czym trzeba jeszcze popracować?

 

Yang Jiechi: Przede wszystkim pragnę powiedzieć, że jest mi niezmiernie miło gościć po raz pierwszy w tak pięknym kraju jak Polska na zaproszenie ministra spraw zagranicznych pana Radosława Sikorskiego. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Polska była jednym z pierwszych krajów, który uznał Chińską Republikę Ludową i nawiązał z nią stosunki dyplomatyczne. Nigdy tego nie zapomnimy. Mimo że minęło już 62 lata i sytuacja międzynarodowa również uległa ogromnej zmianie, to przyjaźń między naszymi narodami wciąż trwa.

Podczas wizyty prezydenta Hu Jintao w Polsce w 2004 roku nasze kraje nawiązały partnerskie stosunki przyjacielskiej współpracy, które nieustannie się rozwijają z korzyścią dla obu stron we wszelkich dziedzinach. Nasze kontakty na wysokim szczeblu są bardzo zażyłe i cechują się coraz większym wzajemnym zrozumieniem i zaufaniem. W 2010 roku obroty handlowe wzrosły o 23,8 proc. i wyniosły 11,14 mld dol. Polska pozostaje naszym największym partnerem handlowym w Europie Środkowo-Wschod-niej. Podczas Expo w Szanghaju polski pawilon przyciągnął ponad 8 milionów zwiedzających, czyniąc wasz udział w wystawie ogromnym sukcesem. Wspaniałe atrakcje zorganizowane przez Polskę w Chinach dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina również cieszyły się powodzeniem. Do tej pory w Polsce otwarto cztery instytuty Konfucjusza, mamy 19 par partnerskich prowincji i miast. Nasza faktyczna współpraca jest bardzo owocna.

Więcej:

http://www.rp.pl/artykul/697485-Chiny-wierza-w-strefe-euro.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.