Aktualności

Po porażce COVEC-u do Polski przybywa szef chińskiego MSZ

Według ekspertów Polska jest zbyt ważna dla chińskiej ekspansji gospodarczej w Europie. Dlatego po porażce COVEC-u na A2, wizyta szefa chińskiej dyplomacji w Polsce będzie dotyczyć spraw gospodarczych.

Pod koniec tygodnia z oficjalną wizytą w Polsce przebywać będzie szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechy. Po falstarcie chińskiego konsorcjum COVEC w Polsce, w oficjalnych rozmowach poruszone mają zostać także tematy dotyczące współpracy gospodarczej.

Chińskie firmy dążą do umiędzynarodowienia swej działalności, a Europa jest jednym z rynków ich ekspansji – uważa ekspert ds. Chin, Wojciech Jakóbiec z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu. Dlatego też zależy im na obecności w Europie, a Polska stanowi tani przyczółek. – Chińczycy dążą do dywersyfikacji swoich zagranicznych rynków zbytu oraz inwestycji. Polska, ze względu na swoje członkowstwo w Unii i niższe koszty – w porównaniu z takimi krajami jak Francja czy Niemcy – przyciąga chińskich inwestorów – uważa ekspert.

Więcej:

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/412721,Po-porazce-COVECu-do-Polski-przybywa-szef-chinskiego-MSZ

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.