Aktualności

Chiny uratują Grecję. Bruksela jest przerażona

Pekin chce wykorzystać kłopoty Grecji, by stworzyć przyczółek dla chińskich firm. Władze Państwa Środka są gotowe wpompować miliardy euro w europejskiego bankruta. Przerażona jest Bruksela, która liczyła, że aktywa greckiego rządu pozostaną w rękach unijnych firm.

Chiny mogą udzielać Grecji pożyczek na finansowanie skupu obligacji na rynku wtórnym, pisze Reuters. Pekin oczekuje w zamian przychylności przy prywatyzacji greckich firm. – Kryzys to dobra okazja dla chińskich spółek do inwestycji w Grecji – mówi Luo Linquan, ambasador Chin w Atenach, cytowany przez agencję Xinhua.

Według eksperta londyńskiej agencji Capital Economics Marka Williamsa od pewnego czasu Chiny kupują każdego miesiąca obligacje krajów strefy euro o wartości 7 – 8 mld euro. Największym zainteresowaniem cieszą się papiery zadłużonych państw z grupy PIIGS: Portugalii, Irlandii, Włoch, Grecji i Hiszpanii. Jak szacuje Williams, Pekin już teraz jest właścicielem około 10 proc. wszystkich hiszpańskich obligacji na rynku.

Więcej: 

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/348504,chiny-uratuja-grecje-bruksela-jest-przerazona.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.