Aktualności

Finnair poleci do największego miasta Chin

W maju 2012 roku Finnair uruchomi bezpośrednie połączenie z Helsinek do Chongqing, największego i najszybciej rozwijającego się miasta w Chinach. Linie Finnair jako pierwsze będą obsługiwać bezpośrednie loty z Europy do Chongqing.

Nowa trasa jest wynikiem realizacji azjatyckiej strategii Finnair. Celem jest wykorzystanie wzrostu na rynkach azjatyckich i uruchomienie nowych tras do tych miejsc, które rozwijają się najprężniej.

Położone na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego Chongqing zamieszkuje 32 miliony osób. Co więcej – przewiduje się, że w ciągu następnych pięciu lat liczba mieszkańców Chongqing wzrośnie dwukrotnie.

Potencjał rozwojowy lotniska w Chongqing jest więc ogromny. Już teraz lotnisko oferuje 140 tras do ponad 80 miast w Chinach i całej Azji, a obecnie jest w trakcie rozbudowy. Po zakończeniu rozbudowy, planowanym na rok 2015, lotnisko będzie mogło przyjąć 45 milionów pasażerów rocznie.

„Chiny stanowią kluczowy element naszej europejsko-azjatyckiej strategii. Zachodnie Chiny stanowią ważny obszar rozwoju, a nowa trasa wzmocni nasz udział w rozwijających się rynkach azjatyckich. Oprócz lotów do Chongqing linie Finnair oferują loty do Pekinu, Szanghaju i Hongkongu, łącznie 26 lotów tygodniowo" – mówi Mika Vehviläinen, prezes i CEO Finnair.

Więcej:

http://przewodnik.onet.pl/azja/chiny/wiadomosci/finnair-poleci-do-najwiekszego-miasta-chin,1,4785194,artykul.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.