Aktualności

Chiny są gotowe kupić węgierskie obligacje skarbowe i udzielić kredytu

Chiński premier Wen Jiabao, który przebywa z pięciodniową wizytą w Europie, ogłosił w sobotę, że jego kraj jest gotowy kupić obligacje węgierskiego rządu i udzielić Węgrom kredytu w wysokości miliarda euro.

W ten sposób podczas drugiej podróży chińskiego premiera do Europy w ciągu dziewięciu miesięcy Pekin wyraża zainteresowanie Europą, pogrążoną w kryzysie euro i długu publicznego – pisze agencja AFP. 

W październiku Wen Jiabao odwiedził Grecję, Włochy i Turcję, a tym razem oprócz Węgier poleci także do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Podczas konferencji prasowej z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, chiński premier nie sprecyzował, jaką wartość miałyby obligacje, które Pekin jest w stanie nabyć.

By przyspieszyć wspólne chińsko-węgierskie projekty Państwowy Bank Rozwoju Chin przyzna Węgrom kredyt w wysokości miliarda euro – dodał Wen Jiabao.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/chiny-sa-gotowe-kupic-wegierskie-obligacje-skarbowe-i,1659248 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.