Aktualności

Chiny uruchomią super-szybkie połączenie kolejowe Pekin-Szanghaj

Chiny uruchomią 30 czerwca super-szybkie połączenie kolejowe Szanghaju ze stolicą. Pociąg będzie mógł rozwinąć szybkość do 380 km/godz. – pisze dziennik "Bangkok Post".

Oficjalne uruchomienie bardzo oczekiwanej super-szybkiej linii kolejowej odbędzie się dzień przed terminem. Jej budowa rozpoczęła się w kwietniu 2008 roku i kosztowała 33 mld dol.

Pociągi będą kursowały na tej trasie z szybkością 250 do 300 km/godz., ale mogą osiągać prędkość 380 km/godz.Połączenie Pekin – Szanghaj testowano pod kątem bezpieczeństwa od połowy maja.

W środę pismo finansowe "Caijing" podało, że chińskie ministerstwo kolei przeszacowało o ok. 50 km na godzinę prędkość (do 350 km/godz.), jaką ma osiągnąć szybki pociąg kursujący na trasie Pekin-Szanghaj. "Bangkok Post" pisze natomiast w piątek, że szybkość będzie ograniczona do 300 km ze względów bezpieczeństwa.

Więcej:

http://fakty.interia.pl/news/chiny-uruchomia-super-szybkie-polaczenie-kolejowe,1659181 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.