Aktualności

Chińczycy dziś muszą się wynieść z A2

Dziś o północy uprawomocni się decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpieniu od umowy z chińską firmą Covec na budowę odcinka A2 Stryków-Konotopa. Dopiero jutro drogowcy przedstawią plan i czas wyboru nowego wykonawcy.

Na początku czerwca GDDKiA odstąpiła od kontraktu z konsorcjum Covec. Dyrekcja zapowiedziała jednocześnie, że będzie egzekwować kary umowne wysokości 130-tu mln zł, a także będzie się domagać 741-en mln zł odszkodowania.

Kwota ta może jednak wzrosnąć, jeśli firma, która będzie dokańczać budowę zażąda więcej pieniędzy niż Chińczycy. Po tym jak zerwano umowę z konsorcjum Covec, premier Donald Tusk podkreślał, że doprowadzenie A2 do Warszawy przed Euro 2012 jest rządową ambicją. Zapowiadał, że niezależnie od przyjętego wariantu dokończenia budowy autostrady, prace zostaną wznowione w lipcu.

Więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chinczycy;dzis;musza;sie;wyniesc;z;a2,153,0,861081.html# 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.